تبلیغات
دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران - نامه سرگشاده دانشجویان مهندسی برق به ریاست دانشگاه آزاد مهران

دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران
 
 گالری تصاویر دانشگاه


منتظر پیام های گرم شما
جناب آقای غیابی، ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهران
با عرض سلام و تحیات
چندی پیش با تلاش و پیگیری مسئولین دانشگاه آزاد واحد مهران، رشته مهندسی تکنولوژی برق قدرت در مقطع کارشناسی به این دانشگاه افزوده شد و از بهمن ماه سال 1389 مبادرت به جذب دانشجو از طریق آزمون سراسری دانشگاه آزاد نمود. این موضوع باعث خوشحالی جمع کثیری از علاقه مندان به این رشته  فنی مهندسی گردید چرا که رشته مهندسی برق قدرت در هیچ یک از دانشگاههای استان دایر نبوده و هم یک رشته در خور توجه در عرصه صنعت می باشد.
اما نکته تأسف بار اینجاست که این دانشگاه هیچ گونه امکاناتی از قبیل کارگاه، آزمایشگاه مجهز و مناسب، سلف سرویس مناسب، کلاس درس مناسب، سیستم سرمایش و گرمایش و حتی محوطه ای در خور دانشگاه نداشته و از لحاظ آزمایشگاه و کارگاه رشته مهندسی برق تنها دارای یک آزمایشگاه برق می باشد که بسیار کوچک بوده و از امکانات قابل قبولی  برخوردار نیست.
 باری تمامی جوانان علاقمند به این رشته بدون هیچ گونه اطلاعی از امکانات دانشگاه برحسب علاقه و نیاز بازار، این رشته را انتخاب و برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه می شوند.این موضوع، مسئولیت سنگینی را برای مسئولین دانشگاه رقم می زند که با جذب اساتید مجرب و تهیه امکانات لازم  بتوانند مهندسینی به این جامعه تحویل دهند که بعد از فراغت از تحصیل با سربلندی بگویند از واحد مهران مدرک گرفته ایم. اما این موضوع دقیقا در مورد این رشته به صورت عکس عمل می شود.
جناب آقای غیابی ریاست محترم دانشگاه و مسئولین محترم دانشگاه روی صحبتم با شماست: مگر دانشجویان رشته برق قدرت (چه کاردانی و چه کارشناسی) گناهی مرتکب شده اند که در این دانشگاه پذیرفته شده اند؟ چرا باید همانند سایر دانشگاهها شهریه بپردازیم ولی از کوچکترین امکانات آموزشی و کمک آموزشی بی بهره باشیم؟
چرا از دانشجویان در مورد کیفیت تدریس استاد، شیوه تدریس، وضعیت سایر بخش های دانشگاه و غیره نظر سنجی نمی کنید؟
آیا شما به عنوان ریاست دانشگاه بر کار اساتید نظارت می کنید؟ آیا آگاه هستید که برخی اساتید چگونه سر کلاس درس حاضر می شود و چگونه اغلب دروس تخصصی و پر کاربرد این رشته را برای دانشجویان تدریس می کند، مطمئناً پاسخ این سوال خیر است. بسیاری از اساتید بجای 16 جلسه فقط 5 یا 6 جلسه کلاس تشکیل می دهند. برخی از اساتید گاهاً با تأخیر یک ساعته در کلاس حضور می یابند.
جناب آقای رئیس  ما دانشگاه نیامده ایم که بر خود ببالیم که مهندس شده ایم، شاید این کلمه زمانی برازنده انسان باشد که یک مهندس واقعی باشد و این زمانی اتفاق می افتد که در دانشگاهی درس بخوانیم که مسئولین و اساتید دانشگاه از ته دل برای دانشجو وقت صرف کنند. نکته دیگری در اینجا قابل ذکر کردن است این است که مگر دانشگاه محل تولید علم و علم پروری نیست ؟ چرا به این موضوع در دانشگاه آزاد مهران رسیدگی نمی شود ؟
جناب آقای غیابی اینها تنها گوشه ای کوچک از مسائلی است که شاید در سایه مدیریت شما در این دانشگاه بوجود آمده باشد و از دید ما دانشجویان قابل لمس بود و برخود واجب دانستیم این مسایل را گوشزد کنیم، حال اگر در مورد صحت موارد ذکر شده شبهه ای وجود دارد می توانید این مسایل را از تک تک دانشجویان نظر سنجی کنید.
در هر صورت این کوچکترین خواسته ماست که با وجود پرداخت کلیه هزینه های سنگین دانشگاه از جانب خودمان بتوانیم از امکانات مناسب و کافی و اساتیدی مجرب و محیطی در خور و شأن دانشجو  بهره مند باشیم.
خواهش ما از شما این است که در صورت مطالعه این متن وجدان خود را قاضی قرار داده و در راه رضای وجدان خویش و رضای پروردگار سعی در رفع مشکلات دانشگاه نمائید.
با تشکر / یکی از دانشجویان مهندسی برق به نمایندگی از سایر دانشجویان
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 توسط افشاگر .
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ