تبلیغات
دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران - حلقه مفقوده امنیت!

دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران
 
 گالری تصاویر دانشگاه


منتظر پیام های گرم شما
انتشار خبر درگیری فیزیکی یکی از دانشجویان با استاد دانشگاه بار دیگر پرده از مشکلات عدیده دانشگاه آزاد مهران برداشت.
بنا به نقل موثق دوستان، ماجرا از آنجا آغاز گردید  که روز سه شنبه 90/3/24 در حین برگزاری امتحانات پایان ترم در پی تذکر لسانی استاد (ش) به دانشجویی در خصوص رعایت نظم جلسه و برداشتن برگه تقلب، دانشجوی خاطی اقدام برخورد فیزیکی با استاد می نماید و به نقل از شاهدان این اقدام به درگیری شدید فیزیکی و زخمی و خونی شدن صورت و لباس های استاد می گردد که ماجرا با حضور دانشجویان و پرسنل دانشگاه در صحنه درگیری خاتمه می یابد.  
این در حالی است که دو روز قبل نیز در پی گرفتن تقلب از یکی از دانشجویان از سوی شخصی از کارمندان دانشگاه، وی اقدام  به عربده کشی و فحاشی در جلسه امتحان نموده و کارمند دانشگاه  را به برخورد فیزیکی و ضرب و شتم تهدید می نماید. 
این دانشجوی خاطی به خاطر شرارات های پی در پی در دانشگاه به چهره ای شناخته شده تبدیل شده و چشم پوشی های مکرر مسئولان دانشگاه باعث گستاخ تر شدن او گردیده است و  مدتی پیش نیز در پی درگیری با یکی از دانشجویان در محوطه دانشگاه اقدام به ویراژ دادن با موتورسیکلت و قمه کشی نموده و حتی پا را فراتر گذاشته و با فراخوانی دو تن دیگر از دوستان قمه کش خود از خارج دانشگاه (که هر دو غیر دانشجو می باشند) محوطه دانشگاه را به معرکه یک جنگ تمار عیار مبدل ساخت.
آنچه عیان می نماید این است که مدیریت و مسئولان ذیربط دانشگاه بایستی بستری مناسب را برای دانشجویان فراهم كنند تا آنها بتوانند در نهایت امنیت فکری و جانی به تحصیل بپردازند اما متأسفانه این وضع هم اكنون در دانشگاه‌ها دیده نمی‌شود.
هر چند نظیر چنین حوادثی در سایر دانشگاه نیز (به ندرت) اتفاق می افتد  اما آنچه ما را بیش از پیش به تعجب واداشت عادی قلمداد شدن این چنین حوادثی در دانشگاه است و تنها اقدام  مسئولین دانشگاه برای حل این موضوع استفاده از روش «کدخدا منشی» بوده و تاکنون هیچ اقدامی عملی جهت جلوگیری از بروز این چنین اتفاقاتی انجام نگرفته است.
حال بایستی از مسئولان دانشگاه پرسید که آیا کسی جز شما مقصر اصلی این ماجراست؟ که با اهمال و کم کاری در ایجاد محیطی آرام جهت برگزاری امتحانات عرصه را برای این اخلالگران آماده می سازید؟ آیا رواست دانشجویان در سر جلسه امتحان بجای تمرکز و پاسخگویی به آزمون شاهد درگیری های فیزیکی و کلامی متعدد و عربده کشی عده ای خاص باشند؟
و جای این سوال باقی است که چرا تا کنون هیچ برخورد قاطعی با اینگونه افراد نگردیده است؟
اتفاق درخ داده در دانشگاه ما میتواند دلایل بیشتری داشته باشد اما ریشه تمامی این مشکلات عدم برخورد قاطع با برهم زنندگان و اخلالگران در  نظم  از سوی ریاست و مسئولان می باشد.
در پایان ضمن محکوم نمودن اتفاق اخیر در دانشگاه خواستار برخورد مناسب با افراد خاطی بوده که انشالله شاهد عربده کشی ها و حمل سلاح سرد توسط این افراد معدود در محیط دانشگاه نباشیم.نوشته شده در تاریخ جمعه 27 خرداد 1390 توسط افشاگر .
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ