تبلیغات
دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران - مشکلات بخش آموزش دانشگاه

دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران
 
 گالری تصاویر دانشگاه


منتظر پیام های گرم شما

جناب آقای بیات ؛ معاون محترم آموزش دانشگاه آزاد واحد مهران

با سلام و خسته نباشید

ضمن عرض تبریک به مناسبت انتصاب شما بعنوان معاون آموزشی جدید  دانشگاه آزاد واحد مهران خود را مکلف میدانم از طرف تمامی دانشجویان گرامی این دانشگاه شما را از برخی مشکلات موجود در بخش آموزش با هدف رفع نواقص و چاره اندیشی برای بهبود بخشیدن به اوضاع موجود بوده تا بدینوسیله موجبات رضایت خداوند متعال را هرچه بیشتر فراهم آوریم.

به همین جهت نکات لازمه را خلاصه وار به عرض میرسانیم:

 *عدم برنامه ریزی دقیق روند انتخاب واحد :دربرگزازی کلاسها بارها مشاهده گریده که با گذشت دو ماه از آغاز ترم حذف و اضافه دانشجویان انجام نگرفته است که این موضوع باعث سردرگمی دانشجویان می گردد. همچنین بارها و بارها و در ترم های مختلف دیده ایم که در اواسط ترم برخی از دروس به علت عدم احراز حدنصاب لازم حذف می گردند که یکی از مشکلات عمده دانشجویان محسوب می گردد.

*عدم پیگیری برگزاری کلاسها در زمان مقرر:برگزاری به موقع کلاسها نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب دانشجویان با آن دست به گریبان هستند. کلاس درس تعدای از اساتید بصورت دلخواه بوده و بعضی از اساتید رشته های مختلف حتی گاها به مدت سه هفته کلاس درس خود را دایر نکرده و در پایان ترم نیز جهت ماستمالی و جبران غیبت های مکرر خود کلاس جبرانی بسیار فشرده نه به جهت جبران دروس عقب افتاده بلکه جهت رفع تکلیف می نماید. این در حالی است که با وجود واقف بودن آموزش بر این مهم هیچ تصمیمی برای رفع این مشکل اتخاذ نمیشود.

در این میان بخش آموزش دانشگاه نیز بدلیل تعداد ساعات عدم برگزاری کلاسها به دلایل مختلف ،در اطلاع رسانی به موقع نیز عاجز مانده و دانشجویان را از عدم برگزاری کلاس ها نیز مطلع نمی نماید. اگر استادی گرامی به هر دلیل موجه و غیر موجه ی کلاس درس خود را برگزار نکند دانشجویان باید ساعتها در راهروهای دانشگاه پرسه بزنند و بارها و بارها عاجزانه از کارکنان آموزش بخواهند تا با استاد مربوطه تماس تلفنی گرفته و حضور و یا عدم حضور وی را جویا شوند!!!

*تغییر ساعات برگزاری کلاس بدون اطلاع آموزش :از بینظمی بوجود آمده در برگزاری کلاسها عده ای از اساتید با مشورت دانشجویان به مدد آموزش شتافته  و بدون هر گونه هماهنگی ساعات کلاس درس را تغییر داده که این تغییرات بعضا موجب تداخل کلاس و بدنبال آن حذف دروس انتخاب شده دانشجو میشود.این در حالی است که آموزش به هیچ وجه متوجه این تغییرات نمیشود که خود دلیلی بر نبود نظارت و پیگیری امورات جاری دانشگاه است.

تداخل ساعات کلاسهای مقرر شده در کارگاه کامپیوتر نیز بحثی از دانشجویان بویژه دانشجویان رشته کامپیوتر بارها و بارها از آن گله کرده اند.

*عدم برگزاری به موقع دروس عملی (کارگاهی و آزمایشگاهی) : عدم برگزاری به موقع دروس عملی که خود حدیث مفصلی است! برخی از کلاس های عملی کارگاهی و آزمایشگاهی بیش از دو یا سه جلسه بیشتر برگزار نمی شوند آن هم اواخر ترم که البته درد دل اساتید برای برگزار نشدن این کلاسها شنیدنی است!!

*برگزاری واحد تربیت بدنی بصورت تئوری :از بدایعی که در این ترم  تعجب همه را در پی داشت برگزاری واحد تربیت بدنی بصورت تئوری در ترم جاری بود!!! چرا واحد عملی  که دهها هزارتومان شهریه بایت آن پرداخت می شود  باید بصورت تئوری برگزار شود.

*بکارگیری مراقبین امتحانت که هیچ گونه تعهدی به امور محوله خود ندارند: با توجه به فرا رسیدن فصل امتحانات پایان ترم به یکی دیگر از معظلات و کاستی های بخش آموزش که مربوط به عدم توانایی کنترل امتحانات می باشداشاره میکنم . بصورتی که تقلب در انحاء مختلف حتی در حد جابجا کردن برگه امتحانی بارها و بارها توسط دوستان مشاهده گردیده و حتی برخی از مراقبین خود به وسیله ای جهت جابه جا کردن برگه نوشته های تقلب بین دانشجویان مبدل می گردند. آیا رواست در امتحاناتی که باید وسیله ای برای سنجش میزان یادگیری دانشجو باشد عده ای قلیل که زحمت مطالعه حتی یک صفحه از کتاب و جزوه اش را به خود نمی دهد از دانشجویی که در طول ترم زحمتها کشیده و شب امتحان را تا صبح بیدار مانده است نمره ی بیشتری بگیرد؟

مشکلات و دغدغه های  دانشجویان بسیار بیشتر از چند خط ذکر شده است که با بیان الکن بنده قابل ذکرباشد به همین جهت از دانشجویان عزیز دعوت میکنم صرفا در بخش نظرات همین پست مشکلاتی که ازدید ما پنهان بوده یا از قلم افتاده اند را مطرح نماییند.

باتشکرافشاگر

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 خرداد 1390 توسط افشاگر .
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ