تبلیغات
دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران - تخفیف شهریه برای چه کسانی است؟

دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران
 
 گالری تصاویر دانشگاه


منتظر پیام های گرم شما

در دانشگاه ما  اگر فامیل یا آشنایی یکی از کارکنان دانشگاه باشید، یا اینکه فرزند یا فامیل یا معرفی شده افرادی که دوست، فامیل یا همسایه یا ... رئیس دانشگاه هستند باشید به راحتی  از 15 تا 20 درصد تخفیف برخوردار خواهید شد.  

من خود بارها از دانشجویان و حتی از برخی کارمندان دانشگاه شنیده ام که ریاست دانشگاه برای فلان کارمند اداره یا فرزند و فامیل فلان رئیس اداره یا سازمان دستور اعمال تخفیف داده اند(اسامی بسیاری از کسانی از این تخفیف ها استفاده نموده اند و در ذهن دارم را در صورت لزوم بازگو خواهم نمود). و سوال اینجاست که آیا کارمندان و فرزندان روسای ادارات و نورچشمی ها مستحق تخفیف شهریه اند یا دانشجویی که خود و یکی دیگر از اعضای خانواده اش باید متحمل پرداخت شهریه های سنگین دانشگاه آزاد باشند؟ و یا دانشجویی دختری که بخاطر حفظ آبروی خود ساعت ها منتظر می ماند تا اتاق رئیس دانشگاه خلوت شود و بصورت غیرآشکار برگه درخواست تخفیف شهریه را به حضور ریاست محترم تقدیم نماید.

در حالی در این دانشگاه اعمال تخفیف شهریه تابع هیچ قانون و بخشنامه خاصی نیست،  شنیده شده رئیس محترم دانشگاه برای دو فرزند خود که در دیگر واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند تخفیف شهریه می گیرد. که باید به ایشان عرض شود اگر تخفیف شهریه در دیگر دانشگاهها و برای فرزندان شما اعمال می گردد چرا و به استناد به چه قانونی دانشجویان این دانشگاه را از حق قانونی اعمال تخفیف شهریه محروم کرده اید؟

در این دانشگاه حتی بخشنامه های خود دانشگاه در مورد «تخفیف شهریه دو دانشجویی» اجرا نمی شود، تخفیفی که خود هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آن را بصورت  قانون وضع نموده است و طبق بخشنامه شماره 415962/80 مورخ 89/10/19 (برای دیدن بخشنامه اینجا کلیک کنید)جهت اجرا به کلیه واحدهای دانشگاهی ابلاغ نموده است تنها به بهانه  کمبود نقدیندگی و اکتفا به این جمله که «پول نداریم!»  اجرا نمی گردد.

در موقع امتحانات نیز ظاهراً تنها کسانی می توانند کارت ورود به جلسه امتحانات خود را دریافت کنند که شهریه خود را تسویه یا حداقل صد هزار تومان بدهکار باشند اما بسیار کسانی بوده و هستند که بدون پرداخت حتی یک ریال از شهریه ترم و حتی بدهی ترم و یا ترمهای قبل خود کارت ورود به جلسه گرفته اند و این قانون تنها برای عده ای لازم الاجراست! 

ریاست محترم دانشگاه، معاونت محترم مالی و شهریه دانشگاه بدانند که فردای قیامت باید بخاطر این تبعیض ها و بی قانونی ها و دخل و تصرف در بیت المال در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشید.

  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 خرداد 1390 توسط افشاگر .
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ