تبلیغات
دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران - نهار و نماز در دو ساعت!

دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران
 
 گالری تصاویر دانشگاه


منتظر پیام های گرم شما
امروزه یکی از عوامل عدم موفقیت یا رکود کاری نهادهای خصوصی و دولتی ناشی از اتخاذ تصمیم های نادرست مدیرانی است که از پیرامون فعالیت خود اطلاعات کافی ندارند.
اشتباه بزرگ این دسته از مدیران از اتکای بیش از حد آنها به سیستم های اطلاعاتی طراحی شده در سازمان تحت نظرشان نشأت می گیرد.
 در این موارد مدیران اغلب برای اخذ تصمیم های مدیریتی، اطلاعات لازم را صرفاً از طریق اطلاعات تولید شده توسط سیستم های الکتریکی(دستگاه هایی حضور و غیاب) که توانایی ثبت زمان ورود و خروج کارکنان را دارا میباشند بدست میآورند.
تجربه نشان میدهد  دراین گونه سیستم ها چه بسا اطلاعات به دلایل و انگیزه های گوناگون تغییرماهیت یافته و به صورت تحریف شده در اختیار مدیران قرارگیرد.
" از این رو یکی از مهمترین روش هایی که یک  مسئول می تواند برای انجام مؤثر فعالیتهای سازمانی به کارگیرد، تکنیک "مدیریت بر مبنای حضور و نظارت مداوم و مستمر در محیط کار " است .آنچه که دانشگاه آزاد واحد مهران بشدت بدان نیازمند میباشد!!!
بسیار بدیهی است "نظارت و مشاهده روند انجام کارها و چاره اندیشی جهت رفع و گریز از وضعیتهای ناخوشایند، کلیدی برای آشکارسازی مشکلات و حل آنهاست "
اگر در ساعات نزدیک به ظهر (زمان صرف نهار و بجا آوردن فریضه نماز) به دانشگاه  مراجعه کرده باشید خواهید دید اکثر کارکنان بیش از ساعت تعیین شده جهت این امور در محل کار خود حضور ندارند.در حالی که در تمامی ادارات و سازمانها تنها یک ساعت یا کمتر بعنوان تعطیلی میان کار جهت صرف نماز و ادای فریضه نماز ظهر و عصر در نظر گرفته شده است مـتأسفانه در دانشگاه آزاد مهران این زمان بیش از دو ساعت می باشد و کارکنان محترم از ساعت 12 الی 14 به بهانه نهار و نماز دانشگاه را ترک کرده و یا در صورت حضور، از پاسخگویی به ارباب رجوع امتناع می ورزند هر چند این دوساعت تعطیلی نیز نظم خاصی نداشته و گاهی اوقات دیده می شود برخی از کارمندان دقایقی قبل از ساعت 12 کار را تطعیل می کنند و برخی نیز تا ساعت 14 و سی دقیقه نیز در سر کار حضور ندارند و این امر در روزهایی که ریاست دانشگاه در دانشگاه حضور ندارند بیشتر نمایان است!!!
دانشجویی غیر بومی را تصور کنیدکه برای وصول بدهی خود به دانشگاه ضمن صرف هزینه های ایاب و ذهاب و تحمل گرمای 50 درجه مهران پس از بالا آمدن از پله ای دانشگاه با صحنه ای مواجه میشود که خستگی او دو چندان میگردد.!!!
دقیقا همانطور که شما حدس میزنید آن صحنه چیزی نیست جز درب بسته اتاق امور مالی دانشگاه!
ابتدا باید تمام اتاقها را به دنبال مسئول امور مالی جستجو کرد که بعد از دقایقی جستجو متوجه میشوید مسئول این بخش در خارج از دانشگاه حضور دارد و در نهایت دیده میشود ایشان از بیرون  تشریف میاورند!!!
اگر ایشان دارای مشغله کاری زیادی بوده و این غیبت ها از نظر ریاست محترم دانشگاه موجه میباشد چرا جهت رفاه حال خود و دانشجویان عزیز نیرو استخدام نمیکنید؟
تنها ایشان نیستند که این گونه بارها و بارها از دانشگاه خارج میشوند بلکه عزیزان امور فرهنگی که به خود زحمت پخش یک اذان را هم نمیدهند از این قاعده مستثنی نیستند.
و صد البته کارمندان بخش آموزش که به حق در بی انضباطی در خصوص حضور در محل کار سنگ تمام گذاشته اند!
به راستی آیا این کم کاری ها دزدی محسوب نمی شود؟ آیا بدون ثبت مرخصی از محل کار بیرون رفتن و نماز را در منزل بجا آوردن مورد قبول خدواند متعال واقع میباشد؟
 نگارنده و چند تن از دوستان که از مرکز استان دائما در حال تردد به دانشگاه هستیم و با این موضوع بارها برخورد نموده ایم تصمیم گرفتیم از ساعاتی که کارکنان در محل کار خود حضور ندارند فیلمی مستند تدوین نموده و برای اثبات سخنان خود در این وبلاگ به نمایش بگذاریم. اما دوستان پیشنهاد نمودند ابتدا این موضع را به عنوان یک پست متذکر شویم بلکه موجبات تغییر و حضور به موقع کارکنان در محل کار فراهم آید و در غیر اینصورت همان تصمیم عملی گردد.

* در پایان لازم می دانم سخنم را به جمله ای از شهید بهشتی مزین کنم که فرمودند:
- دیر آمدن و دیر رفتن ، بی نظمی است !
- دیر آمدن و زود رفتن ، خیانت است !
- زود آمدن و دیر رفتن ، ایثار است !
- به موقع آمدن و به موقع رفتن ، نظم است !

نوشته شده در تاریخ شنبه 14 خرداد 1390 توسط افشاگر .
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ