تبلیغات
دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران - استفاده اختصاصی ممنوع!

دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران
 
 گالری تصاویر دانشگاه


منتظر پیام های گرم شما

امیر المومنان علی علیه السلام می فرمایند:

"اَدِقُّوا اَقْلا مَكُمْ، وَ قارِبُوا بَیْنَ سُطُورِكُمْ، وَاحْذِفُوا عَنّى فُضُولَكُمْ، وَاقْصُدُوا الْمَعانِىَ، وَ اِیّاكُمْ وَالاِْكْثارَ، فَاِنَّ اَمْوالَ الْمُسْلِمینَ لا تَحْتَمِلُ الاِْضْرارَ

 قلمهاتان را نازك كنید، فاصله سطرها را نزدیك نمایید، سخنان زاید را حذف كرده ، به اصل کلام بسنده كنید و از طولانى نویسى بپرهیزید؛ زیرا اموال مسلمانها تحمل ضرر و زیان را ندارد.
"  (بحار الانوار، ج76، ص 49 )

سال گذشته دولت با هدف اصلاح الگوی مصرف بخشنامه ممنوعیت استفاده شخصی از خودرو های دولتی تحت هر عنوان و حتی بصورت موردی در غیر از ساات اداری را ابلاغ نمود که
بی شک خودرو پژو 405 ریاست دانشگاه آزاد مهران نیز از این قاعده مستثنی نیست!

جناب آقای غیابی ریاست محترم دانشگاه آزاد مهران !
 استاد محترم تربیت و اخلاق اسلامی باور کنید هنوز هم دلمان برای صدای بوق آمبولانس سفید رنگت تنگ شده  که بی ریا به همه سلام میکردی .
استاد و برادر بزرگوار اگر مقدور می دانید به این سوالات که ذهن ما را درگیر خود کرده است جواب قانع کننده ای مرحمت فرمائید:
- آیا هزینه خرید این خوردو را شخصاً متحمل شده اید یا از شهریه های پرداختی دانشجویان برای دانشگاه و انجام امور مربوط به دانشگاه خریداری شده است؟
- چرا اتومبیلی که در اختیار شماست مانند اتومبیل های دیگر واحدهای دانشگاهی با نام و نشانی و آرمی که نشان دهنده تملک آن از سوی دانشگاه باشد مزین نگشته است؟
- هزینه سوخت مصرفی خودروی دانشگاه را شخصاً پرداخت میکنید یا از شهریه دانشجویان؟
به جرات این جمله را بر زبان جاری می کنم که بیش از نیمی از مقدار کارکرد و استعلاک این خودرو صرف امورات و کارهای اقتصادی و شخصی شما می شود.
- آیا تنها و تنها یک نفر از دانشجویانی که پول آنها صرف خرید همین پژو شما شده است از اینکه حضرتعالی با آن به کارهای شخصی خود بپردازید رضایت قلبی دارند؟
استاد عزیز من خود بارها به عینه شما را با همین خودروی دانشگاه در حالی که جهت انجام فریضه نماز جمعه قصد رفتن به مسجد جامع شهر را داشته اید مشاهده نموده ام. آیا رفتن به نماز عبادی و سیاسی جمعه آن هم با ماشین دانشگاهی که دانشجویان آن اکثرا از خانواده های کم بضاعت همین شهر هستند کاری رواست؟
 جناب آقای حاج رحمن غیابی ما حرف جدیدی نمیزنیم و تنها قصد ما درس پس دادن در محضر شما استاد گرانقدر است که بارها و بارها با صدایی بلند و غرا ما دانشجویان را در سر کلاس درس به رعایت تقوای الهی دعوت نموده اید.
و در پایان خود و شما را به خواندن و عمل به دو استفتاء شرعی از مقام معظم رهبری که به حق باید مقدای ما در تمام زمینه ها باشند دعوت می نمایم:

* پای درس رهبری:

1-  كسى كه مشكل اقتصادى دارد، یا مى خواهد ماشین یا خانه‌اى خریدارى كند، آیا جایز است از بیت المال استفاده كند و بعد از رفع مشكل، جبران بیت المال كند؟

جواب استفاده از بیت المال براى كارهاى شخصى جایز نیست.

(نکته: جایز نیست یعنی اشکال داشته و حرام است.)

 2 -  گاهى پیش مى آید كه استفاده شخصى از برق ارگان انقلابى نموده و یا سهواً چراغ روشن مانده است (مثلاً شب تا صبح یا چند روز تعطیلى) آیا در این خصوص باید وجه برق مصرفى را پرداخت نمایم ؟

جواب همان حكم استفاده غیر مجاز از آب را دارد [یعنى استفاده غیر مجاز یا خارج از حدّ مجاز آن ، جایز نیست و موجب ضمان است ].


 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 توسط افشاگر .
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ