تبلیغات
دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران - عدالت در دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان معترض دانشگاه آزاد واحد مهران
 
 گالری تصاویر دانشگاه


منتظر پیام های گرم شما

آنچه در زیر می خوانید مطلبی است که در یکی از انجمن های سایت تبیان منتشر شده است که خواندن آن خالی از لطف نیست:

دانشگاه آزاد دیگر برای همه نامی آشناست، حتی ممکن است خود شمایی که این متن را می خوانید دانشجوی دانشگاه آزاد باشید.من در اینجا می خواهم مشکلاتی که در دانشگاه وجود دارد را شرح بدهم و بگویم که چرا باید یک دانشجوی آزاد هر ترم پول زیادی به دانشگاه بدهد ولی در عوض حتی یک درصد پولی که می دهد برای او امکانات قرار ندهند، من خودم دانشجوی آزاد هستم و در ترمی که شروع شد هفتصد هزار تومان شهریه پرداخت کردم البته من ترم 6 رشته برق هستم و از شهریه دیگر رشته ها اطلاعات دقیق ندارم ولی فکر می کنم دیگر این موضوع برای همه روشن باشد که شهریه دانشگاه آزاد با امکاناتی که ارایه می دهد هماهنگی ندارد.

در دانشگاه ما که یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در نزدیکی تهران است ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود اما پهنای باند آنقدر کم است که دانشجویان وارد پرتال خود هم نمی توانند بشوند. در ابتدای امر که دانشگاه سایت اینترنتی هم نداشت و ثبت نام و حذف و اضافه به صورت حضوری و با مشقت زیاد انجام می شد که مجبور بودیم 1 روز کامل را فقط صرف ثبت نام ترم جدید کنیم ،تازه بعضی هم در اثر شلوغی در همان 1 روز هم نمی توانستند این کار را انجام دهند.مثلا" قرار است تکنولوژی باعث راحتی کارها شود اما اینان اینقدر بد از این تکنولوژی استفاده کردند که الان دانشجو به زمان ثبت نام ترم جدید که می رسد دچار استرس می شود که آیا می تواند در روز مقرر شده برای ثبت نام وارد سایت شود یا نه ، من که نتوانستم.

فضای آموزشی بسیار محدود است ؛ نه کتابخانه ای که جای کافی برای مطالعه داشته باشد ؛ نه اینترنت آنلاین که بتوان در ساعاتی که دانشگاه هستی به دنبال تحقیقات مورد نظر باشی ؛ نه سایت کامپیوتر که به نرم افزارهای لازم برای هر رشته مجهز باشد چه برای آموزش توسط اساتید چه استفاده دانشجویان در موارد تخصصی ؛ حتی آزمایشگاه برای رشته های خود دانشگاه نیست و دانشگاه با مراکز دیگری قرار داد می بندد تا آزمایشگاهها و کارگاهها در آنجا برگزار شود.

 خیلی مسائل جزئی دیگری هست که فقط باید دانشجوی آزاد باشی تا بفهمی مثلا برای وام کوتاه مدتی که به دانشجوی خود می دهند سفته می گیرند به مبلغ بیشتر از وام،گویی که ما می توانیم فرار کنیم . .! تازه مدت وام که ۶ ماهه بوده را کم کرده و به ۴ ما رسانده اند ؛ مورد دیگر ساعات آموزشی است که نصف ساعات سراسری است ساعت آموزشی آزمایشگاه ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه است (صرف نظر از دیر کردن استاد) ولی در دانشگاههای سراسری ۳ تا ۴ ساعت است ؛ برای رشته های مهندسی مثل مکانیک و برق و . . . کلاس حل تمرین وجود ندارد(اصل کلاس درست برگزار نمی شود چه برسد به اینکه حل تمرین داشته باشیم . . . !).

 بعد به جای این که کلاس ها را طوری ارائه دهند که با این همه امکانات دانشگاه ! دانشجو روز های کمتری در دانشگاه باشد؛ تا حداقل خود به دنبال آموزش هایی باشد که در دانشگاه نیست کلاس ها را طوری قرار میدهند که ۵ روز در هفته به دانشگاه بروی ،حتی شده برای ۱ کلاس باید ۱ روزت را هدر بدهی ؛ و به این طریق کلی هزینه اضافی و خستگی راه را برای تو باقی می گذارند.

وقتی هم که نزد مسئولی می روی تا مشکلی را مطرح کنی یا با پرخاشگری بیرونت می کنند یا می گویند تقاضایتان را بنویسید تا ما بعدا" رسیدگی کنیم یا اینکه در جلسه هستند و فرصت پاسخ گویی ندارند ، یا می گویند به ما حقوقی نمی دهند که کار را درست انجام دهیم در هر صورت به کار ما رسیدگی نمی کنند. از پایین ترین مقام مسئول شروع کنی تا به بالاترین برسی هیچ کسی نیست که به حرفت گوش دهد، حتی در خارج از از دانشگاه هم کسی نیست به دانشگاه آزاد بگویید بالای چشمت ابرو است ، دانشگاه آزاد زیر نظر هیچ مقام مسئولی نیست که نظارت داشته باشد که در دانشگاه چه می گذرد.به نظر من مجلس باید قانونی تصویب کند که یک نظارتی روی مسائل دانشگاه وجود داشته باشد. به قولی میتوان گفت دانشگاه آزاد ، آزاد است. آزاد ،آزاده...دانشگاهی که حتی در کمترین حالت امکانات کلاس های مناسبی برای تدریس ندارد و در راهرو ها بیش از یک نفر نمی توانند عبور کنند .

تازه با همه ی این حرف ها موقع پول گرفتن که می شود از اواسط امتحانات اعلامیه ها در و دیوار و سایت را پر می کنند که اگر شهریه را ندهید نمی توانید ثبت نام کنید یا اینکه نمی توانید در امتحانات شرکت کنید.  راستی این پول هایی که می گیرند وبا آن برای خود زندگی درست می کنند حلال است؟ 

فکر نکنید این مسائلی که گفتم همه فقط در واحدی است که من دانشجوی آن هستم ، شاید در واحدهای دیگر مشکل سرعت اینترنت هنگام ثبت نام وجود نداشته باشد اما هیچ کس به این سوال نمی تواند جواب بدهد که پولی که از دانشجویان می گیرند به کجا می رود ؟ مگر تجهیز یک دانشگاه چقدر هزینه دارد که برای دانشگاه آزاد با این درآمد امکان پذیر نیست ؟ یک دانشگاه را فقط یک بار می توان تجهز کرد ، یک بار صندلی برای کلاس ها خرید ، یک بار وسایل آزمایشگاه خرید ، یک بار یک ساختمان برای برگزاری کارگاهها و آزمایشگاهها بنا کرد و سالها استفاده کرد ما که نمی خواهیم هر سال تمام صندلی ها را عوض کنیم یا هر سال کلاس آزمایشگاه را خراب کنیم و دوباره بسازیم.

آیا واقعا" دانشگاه آزاد ندارد که بسازد و تجهیز کند و امکانات بدهد؟ خودتان می توانید حساب کنید که دنشگاه آزاد با این همه دانشجو چقدر درآمد دارد ، تازه طبق خبری که از یکی از دانشجویان تازه پذیرفته در دانشگاه به من رسیده شهریه ثابت به چهارصد هزار تومان رسیده است ، حالا دیگر حساب شهریه متغیر بماند .واقعا" مفهوم کلمه اسلامی در "دانشگاه آزاد اسلامی" ، در کجاست؟

منبع:  http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=95721

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 خرداد 1390 توسط افشاگر .
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ